LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. M. OSSOLIŃSKIEGO BIESIADA OSSOLIŃCZYKÓW - niezwykłe święto szkoły.
Biesiada Ossolińczyków jako najważniejsze wydarzenie w życiu szkoły stała się tradycją, ponieważ: 1.Corocznie jest organizowana według stałego modelu, z zachowaniem 4 komponentów, ale co roku jest inna, prezentuje inne osiągnięcia uczniów, roztrząsa inne aktualne problemy naukowo- wychowawcze. 2.Stała się elementem systemu wychowawczego szkoły opartego na etosie służby człowiekowi, narodowi, nauce, kulturze. 3.Wraz z Biesiadą tradycją stała się wydawana gazetka okolicznościowa pt. „Biesiada Ossolińczyków”, konkurs literacki dla klas I na temat patrona szkoły J.M.Ossolińskiego i Samuela Lindego, oraz wręczanie Złotych Ossolińczyków i medalu „Umysł i Serce dla Szkoły”.