Szkoła Podstawowa nr 68 w Szczecinie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich CAŁA NAPRZÓD! KU MORSKIEJ PRZYGODZIE!
Uczestniczymy w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej „Morze przygody- z wiatrem w żaglach”, który nadzoruje Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin i jest unikatowym w skali kraju. Nasza działalność ma już 14-letnią tradycję, której celem jest zdobywanie wiedzy i doświadczeń w żeglarstwie, poznanie morskiego charakteru Szczecina i regionu oraz rozpowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności szkolnej, lokalnej jak i w szerszych kręgach. Mimo, iż nie jesteśmy szkołą sportową i nie posiadamy basenu, jednak znaleźli się w naszym gronie nauczyciele-pasjonaci, którzy z wielkim zapałem przystąpili do tej innowacji włączając uczniów, rodziców i wszystkich chętnych do współpracy.